Poule A
Date/time Round Field Home team Away team Result
11:00 1 Tournament opening
Sat 11:45 1 1 FC Kopenhagen P&M United 1 0
Sat 11:45 1 2 Rangers FC Sparta 1 0
Sat 11:45 1 3 FC Twente Royal Antwerp FC 0 2
12:30 Lunch time poule A
Sat 13:45 2 1 Royal Antwerp FC Rangers FC  0  1
Sat 13:45 2 2 Sparta FC Kopenhagen  1  1
Sat 13:45 2 3 P&M United FC Twente  0  0
Sat 15:15 3 1 Sparta P&M United  3  0
Sat 15:15 3 2 FC Kopenhagen Royal Antwerp FC  5  0
Sat 15:15 3 3 Rangers FC FC Twente  0  2
Sat 16:45 4 1 FC Twente FC Kopenhagen  1  1
Sat 16:45 4 2 Rangers FC P&M United  4  0
Sat 16:45 4 3 Royal Antwerp FC Sparta  1  7
Sun 10:30 5 1 Sparta FC Twente  1  0
Sun 10:30 5 2 FC Kopenhagen Rangers FC  2  2
Sun 10:30 5 3 P&M United Royal Antwerp FC  2  4
Poule B
Date/time Round Field Home team Away team Result
11:00 1 Tournament opening
Sat 12:30 1 1 Right to Dream K. Rupel Boom FC  5  0
Sat 12:30 1 2 Fulham FC NEC  0  1
Sat 12:30 1 3 Willem II KV Mechelen  0  3
13:15 Lunch time poule B
Sat 14:30 2 1 KV Mechelen Fulham FC  0  1
Sat 14:30 2 2 K. Rupel Boom FC Willem II  2  4
Sat 14:30 2 3 NEC Right to Dream  0  3
Sat 16:00 3 1 NEC K. Rupel Boom FC  2  0
Sat 16:00 3 2 Right to Dream KV Mechelen  0  2
Sat 16:00 3 3 Fulham FC Willem II  3  2
Sat 17:30 4 1 Willem II Right to Dream  1  5
Sat 17:30 4 2 KV Mechelen NEC  1  1
Sat 17:30 4 3 Fulham FC K. Rupel Boom FC  7  0
Sun 11:15 5 1 NEC Willem II  1  1
Sun 11:15 5 2 K. Rupel Boom FC KV Mechelen  0  3
Sun 11:15 5 3 Right to Dream Fulham FC  2  1

 

Final Rounds
Date/time Field Home team Away team Result
Sun 12:30 Q1 3 Peel en Maas United Willem II  0 (w)  0
Sun 12:30 Q2 2 FC Twente Rupel Boom FC  1  1 (w)
Sun 12:30 Q3 1 Royal Antwerp FC Fullham  1  1 (w)
12:30 Lunch time K4 + K5 + K6
13:15 Lunch time K1 + K2 + K3
Sun 13:45 Q4 3 FC Kopenhagen NEC  0  2
Sun 13:45 Q5 2 Sparta Rotterdam Right to Dream  1  2
Sun 13:45 Q6 1 Rangers FC KV Mechelen  0  1
Sun 14:30 Q7 1 Willem II FC Twente  3  0
Sun 14:30 Q8 2 Peel en Maas United Rupel Boom FC  2  0
Sun 14:45 Q9 3 Antwerp FC Kopenhagen FC  1  4
Sun 15:15 Q10 2 Fulham FC NEC  1  0
Sun 15:15 LF 1 Sparta Rotterdam Rangers FC  0  2
Sun 16:15 F 1 Right to Dream KV Mechelen  3 0
17:15 1 Award Ceremony